13.01.2014

POC & VOLVO CAR GROUP společně

POC a Volvo Car Group se dohodli na spolupráci . Obě švédské společnosti mají stejný cíl, vyšší bezpečnost. Jejich produkty jsou ceněné i pro svůj osobitý design. Záměrem spolupráce je výměna znalostí a zkušenosti i společný vývoj bezpečnějších produktů..

"Posláním POC je předcházet a snižovat následky nehod u sportů, kde dochází k pádům. U cyklistiky navíc v interakci s dalšími účastníky provozu. To je důvod, proč se spojujeme s Volvo Cars . Mají vizi , kompetence a zkušenosti a jsou na čele vývoje v rámci bezpečnosti silničního provozu pro více než 80 let , " říká Stefan Ytterborn , POC CEO a zakladatel .

Počáteční fáze výzkumu a vývoje se zaměřuje na komunikaci mezi automobily a cyklisty. "Komunikace s cyklisty kolem vozu je možné rozšíření naší průkopnické technologie detekce chodců a cyklistů . Může poskytnout cyklistovi potvrzení, že jej řidič vidí. To by mělo zjednodušit interakci mezi auty a cyklisty a tím zvýšit bezpečnost v městských oblastech, " říká Jan Ivarsson , Senior Manager , bezpečnostní strategie a požadavky ve společnosti Volvo Car Group.

Pro POC je to logické pokračování koncepce cyklistiky AVIP. AVIP je první komplexní řešení bezpečné silniční cyklistiky. Zahrnuje helmy, oblečení , brýle a funkční, komunikační doplňky . Název koncepce je složen z prvních písmen A-attention – pozornost, V – visibility- viditelnost, I – interaction- interakce a P-protection – ochrana.

"Partnerství s POC pro nás je inspirující a plodné . Obě naše společnosti kladou silný důraz na bezpečnost a ochranu . POC nás může pomoci k tomu, aby naše vozy poskytovaly více bezpečnosti i pozitivních emocí "říká Thomas Ingenlath , Senior Vice President Design Volvo Car Group . " Produkty POC jsou fúzí funkce a designu, jsou z lehkých, vysoce výkonných materiálů, které nabízejí maximální volnost pohybu a maximální ochranu, pokud je to potřebné. To je v dokonalém souladu s naším cílem, aby funkčnost a bezpečnost poskytovaly emocionální zážitek , "

První výsledky spolupráce budou prezentovány v druhé polovině roku 2014.
Komentáře