Nabízíme ortopedické vložky

Díky tvarovatelným ortopedickým vložkám už si nyní i v Čechách můžeme dopřát péči, jakou Boot Doc -top značka v oboru zdravého obouvání -poskytuje například členům rakouské reprezentace v alpském lyžování.

Firma Boot Doc ​​byla založena v roce 2003 v rakouském městě Liezen. Její zakladatelé Andi Zauner a Andi Lachinger pracovali desítky let ve sportovním průmyslu, hlavně pro firmu Atomic, a oba se intenzivně zajímají o anatomii lidského těla a především pak o to, jak v botě podpořit nohu, aby nedocházelo k nesprávnému držení těla. A samozřejmě také o to, aby vám bota skvěle seděla. Boot Doc nejprve začínal s klasickými ortopedickými vložkami a v průběhu několika let si vyvinul vlastní systém pro analýzu chodidel. Díky tomu už v současnosti nabízí velice široký sortiment zahrnující předtvarované letní a zimní ortopedické vložky, 3D stoprocentně tvarovatelné ortopedické vložky, ale také kompresní ponožky a dokonce i vnitřní vypěňovací botičky do lyžařských bot.

Především částečně tvarovatelné vložky jsou cenově dobře dostupné, přitom jejich funkčnost je velmi vysoká. Poměr ceny, náročnosti zpracování a dosaženého efektu je právě u těchto vložek vynikající. "U značky Boot Doc budou částečně tvarovatelné vložky asi nejatraktivnějším zbožím. V jejich prospěch hovoří nižší cena, ale určitě také fakt, že úprava těchto vložek na míru zákazníkovi není nijak složitá. Celý proces netrvá déle než pět minut, což je důležité jak pro zákazníka, tak pro obchodníka .

Proč Ortopedické vložky?

- vložky zohledňují individuální typ chodidla dle klenby
- vložky zohledňují nerovnováhu levého a pravého chodidla
- vložky pomáhají rovnoměrnému rozložení tlaku a omezují tak otlačeniny
- vložky tlumí nárazy
- vložky optimalizují přenos sil při pohybu
- vložky stabilizují chodidlo a tím redukují riziko zranění,resp. chrání vazy, šlachy a svaly
- vložky zlepšují držení celého těla

Technologie tvarování ortopedických vložek

Krok 1. – Analýza tvaru chodidel pomocí Boot Doc Podoscope.

Jde o zrcadlový podoscope, který vyhodnotí typ nohy na základě obrazu otisku v zrcadle.

Krok 2. – Výběr vhodných vložek

Krok 3. – Tepelná příprava vložek

Vložky jsou po dobu 15 sekund zahřívány v oblasti klenby v Boot Doc Speed heat.

Krok 4. – Tvarování vložek

Vložky jsou umístěny do gumových polštářů a zatíženy vlastní vahou zákazníka. Po zhruba dvou minutách je vložka vytvarovaná přesně na míru zákazníka a připravená k použití.

Image 0 -

Image 1 -

Image 2 -

Image 3 -

Image 4 -

Image 5 -